ÖĞRENCİLER FESTİVALLE DOĞAYA DOKUNACAK

ÖĞRENCİLER FESTİVALLE DOĞAYA DOKUNACAK

 

3. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Koordinatörü H.Remzi ADIYAMAN, SakaryaBir Başkanı Mehmet YAŞAR Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali için protokol imzaladı.

 

16-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’ne dört gün boyunca toplamda 1200 öğrenci katılacak. İlk Okul ve Orta Okul öğrencilerinin ziyaret edeceği festivalde, öğrenciler stantları gezdikten sonra Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Uygulama Alanı’nda peyzaj mimarları eşliğinde bitki dikimi hakkında bilgi alarak bitki dikimi gerçekleştirecekler. Çocuk oyun grupları ve kent ekipmanları workshop alanlarını ziyaret edecek olan öğrenciler, peyzaj ve süs bitkiciliği açısından ufuk açıcı deneyimler elde edecekler.

 

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali; şehirde yaşayan çocukların doğaya temas edecekleri ve önemli bilgiler edinecekleri olanaklar sunuyor. İmzalanan protokol ile 7 ile 14 yaş arası öğrencilerden oluşan gruplar festival alnında çocukları doğaya yakınlaştıracak.

 

Haber Arşivi İçin Tıklayınız